Podzielam zdanie Iwony - profesjonalizm czy delikatność od płci na pewno nie zależy chociaż ja również spotkałam się ze stwierdzeniem, że mężczyźni delikatniej wykonują badanie na fotelu.
Osobiście jakoś tak wyszło, że żaden mężczyzna mnie nie badał. Zawsze robiła to moja doktor prowadząca, ewentualnie dwa razy inna doktor w szpitalu.
Wracając do tematu wątku to w pierwszej ciąży badanie na fotelu miałam bodajże na każdej wizycie. Po porodzie oczywiście też. Miałam sprawdzana ranę, za kilka miesięcy powtórnie robiona cytologie. Wkrótce potem zaszlam w drugą ciążę (chodzę do tej samej Pani) i już tak często mnie nie bada. USG jest na każdej wizycie, ale badania już nie, bo cytologie mam jeszcze aktualność, czystość w normie, szyjka się nie skraca itd. Pewnie pod koniec będzie znów na każdej wizycie.
Ja również spotkałam się z opinią, że mężczyźni są delikatniejsi, ale mając porównanie z moją Panią doktor uważam, że ona jest równie delikatna jak pan doktor z porodówki.
Pani Mamusia, Pamela trafiłyście na podobnych lekarzy ale niestety obydwoje się nie nadają do wykonywania swojego zawodu… gdzie uważam jak dziewczyny profesjonalizm jest bardzo ważny.
Ja chodziłam prywatnie do lekarza podczas ciąży, badanie ginekologiczne i usg miałam na każdej wizycie wykonywane. Też mam porównanie między kobietą lekarzem a mężczyzna i w życiu nie zamieniłabym swojego lekarza. Kobieta do której kiedyś chodziłam to znieczulica totalna, niesympatyczna i bezczelna, mimo że też chodziłam prywatnie:/
No właśnie ginekolog pan lub pani. A przy porodzie jakby był pan położnik? Czy którejś z was się zdarzyło? Przecież oni też chyba badają, sprawdzają nas jak idzie postep porodu
Monika.P, szczerze mówiąc, nie spotkałam się jeszcze z panem położnym. Ginekolodzy położnicy tak, a tak zawsze panie położne. Przynajmniej w mojej okolicy tak jest.
Co delikatności, to ja zawsze u panów byłam, więc nie mam porównania, ale moja siostra ma panią ginekolog i ta jest delikatna. A badania na fotelu w sumie mam na każdej wizycie, na kontrolnych poza ciążą też, z tym, że ja nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, więc kontrole (poza ciążą) są raz do roku. Przynajmniej tak staram się chodzić.
Monika ja nie spotkałam położnika w szpitalu osobiście ale wiem , że na uczelni gdzie chodziłam uczęszczał jeden położnik ale czy pracuje w tym wyuczonym zawodzie to nie wiem…
Poloznik to prawie to samo co i lekarz. U mnie czesto na pieczatkach od lekarzy jest ginekolog, poloznik. u nas w szpitalu pracuje swiezo po studiach mlody lekarz ginekolog, poloznik ktory ma moze z 30 lat ciemny zarost normalnie ciacho;) ja to bym sie do takiego krepowala isc zbadac:p ale na obchodzie bardzo mily byl.
Hahah u mnie też w szpitalu jest sporo młodych, przystojnych lekarzy. Dziewczyny z sali tylko non stop o nich opowiadały i nie mogły doczekać się obchodu. Wariatki.
Różne są reakcje kobiet na młodych lekarzy niektóre krępowałyby się badania a drugie pewnie chciałaby wręcz aby je badał hihi ja osobiście wole doświadczonych starszych lekarzy co nie zmienia faktu, że młodzi lekarze zdarzają się na prawdę przystojni…
Ja podobnie, jak Monika. Kiedyś tak mnie sąsiadka z bloku, raptem 2 lata starsza (miałam wtedy 19 lat, więc to było krępujące) zaskoczyła, bo miała praktyki u mojego ginekologa. Lekarz mnie zbadał, a jej kazał pobrać cytologię. Obie chyba się zdziwiłyśmy, ale cóż, z fotela nie mogłam już uciec
Forum dla rodziców - sprawdź dlaczego warto się na nim udzielać
Forum dla rodziców to miejsce, w którym rodzice dzielą się swoim
doświadczeniem. Wejdź na polskie forum rodziców, poszukaj informacji
ważnych dla Ciebie i odpowiadaj na pytania zadawane przez innych. Forum
rodziców to kompendium wiedzy i miejsce, w którym można poplotkować.
Znajdziesz to radu związane z ciążą i porodem oraz wychowaniem,
pielęgnacją i dietą. Jesteś rodzicem malucha? Forum rodziców to miejsce
dla Ciebie. Na Forum dla rodziców w zakładce małe dziecko znajdziesz cenne
informację i wskazówki. To miejsce, w którym możesz publikować i dzielić
się wiedzą oraz zadawać pytania i korzystać z umieszczonych wcześniej
porad innych rodziców. Forum dla rodziców Canpol babies to bezpieczna
strefa, w której każde opublikowane pytanie dotyczące rodzicielstwa jest
na miejscu.
Forum dla mam - dlaczego warto dołączyć do społeczności mam Canpol babies
i wymieniać się poradami
Forum dla mam to miejsce, gdzie możesz porozmawiać z innymi mamami na
tematy związane z macierzyństwem. Rejestrując się na forum dla mam, możesz
uczestniczyć w rozmowach i dyskusjach, zadawać pytania bardziej
doświadczonym mamom i samej radzić bazując na własnej wiedzy. Fora dla mam
to miejsca, gdzie spotykają się również kobiety, które planują ciąże.
Forum dla przyszłych mam, skupia kobiety, które same nie mają
doświadczenia, ale chcą się dowiedzieć jak najwięcej na temat
rodzicielstwa. Dzięki obecności na forum dla przyszłych mam zdobywają
wiadomości z pierwszej ręki od kobiet, które same właśnie zaszły w ciąże
lub urodziły. Na Forum mam Canpol babies możesz wybrać interesująca Cię
kategorię, śledzić konwersację, włączyć się do rozmowy w każdym momencie i
zadawać pytania na ważne dla Ciebie tematy. Spodziewasz się dziecka,
odwiedź kategorię ciąża i poród, karmisz piersią, wyszukaj interesująca
Cię sekcje. Forum mam to miejsce dla rodziców maluchów i starszych dzieci,
którzy szukają rad na temat pielęgnacji, rozwoju i wychowania, chcą
podzielić się sprawdzonymi przepisami lub metodami na wprowadzenie nowości
do menu dziecka, pisząc w zakładce dieta lub po prostu porozmawiać
odwiedzając strefę ploteczki. Rodzicielstwo to temat, który Cię
interesuje? Fora dla mam skupiają osoby o podobnych zainteresowaniach.
Zajrzyj do nas, zdobywaj informację i wymieniaj się poglądami. Na Forum
dla mam możesz dzielić się wiedzą i wygrywać nagrody. Najbardziej aktywne
i pomocne mamy mają szansę na udział w comiesięcznych testach produktów
Canpol babies.