14 czerwca- światowy dzień krwiodawcy

Mam anemię :frowning:

Ooo to gratulacje :face_holding_back_tears: tylko się cieszyć z małego nowego szczęścia :face_holding_back_tears::face_holding_back_tears: teraz mama04?

1 polubienie

Gratulacje :partying_face::heart_eyes: to teraz przeznaczysz swoją krew na produkcję nowego dzidziusia, zatem jeszcze lepszy cel :star_struck::star_struck::heart::face_holding_back_tears:

1 polubienie

Gratulacje :heart_eyes:

1 polubienie

Ja np nie moglam oddawac krwi dawno temu przez niedowage. Przy 166 wazylam 58kg… no dziwna sprawa.

To była niedowaga wtedy też nadal przy tym wzroście? :smiley: Ja przy tylu ważyłam 48 kg :stuck_out_tongue_winking_eye::sweat_smile:

Mi powiedzieli yylko że jeżeli ważę mniej niż 50 kg nie mogę oddać krwi a ja zawsze miałam 50 kg to pytali tylko vzy dobrze się czuje i wogule , czy jestem na siłach żeby oddać krew , no i czy sniadanie było porządne :sweat_smile:

To ja właśnie też tak miałam powiedziane, że jeżeli nie mam tych 50 kg to z automatu mnie dyskwalifikują :woman_shrugging:t2::wink:

O kurczę nie wiedziałam że wagę też biorą pod uwagę

Ojej ja nie wiem , ja to się chyba bym nie nadawała , nie wiem czy bym dała radę . Ale jak bym wiedziała że ktoś potrzebuje to odrazu…

Mi właśnie przychodzą smsy z krwiodawstwa że pilnie potrzebna jest moja grupa krwi mają już rezerwy ale im się kończą, mam grupę Brh- te minusowe są rzadsze więc tej grupy zawsze potrzebują , xzasami jak mają nadmiar jakiejś grupy to narazie dziękują

A to ja mam te bardziej ,popularniejsza” krew

Za to 0 krew jest potrzebowana zawsze bo jest uniwersalna więc zastąpi każdą tylko ten co ma 0 może przyjąć tglko 0 grupę krwi.

To ja mam Arh+ i może kilka razy dostałam sms że jest potrzebna moja krew :frowning:

Dzięki za opisanie Twojej historii :grin:
Ciekawe czy z tymj dojazdami faktycznie by oddali koszty.

Ja szczerze nigdy nie prosiłam o zwrot pieniędzy za paliwo jakoś mi tam głupio było iść do nich :see_no_evil:
@Karolinnna to ja mam często te smsy . Aż chciałabym pomóc a nie mogę :slightly_frowning_face: bo wiem że kiedyś i ja bym potrzebowała tej krwi od kogoś…

1 polubienie

No tak , różnie się może potoczyć nasze życie :confused: nikt nie przewidzi . Bardzo się cieszę się jest dużo ludzi którzy tak bezinteresownie idą i oddają krew :heart_eyes::face_holding_back_tears:
Kiedyś byłam świadkiem jak taka młoda kobieta się awanturowała że musi stać w kolejce do rejestracji a jest honorowym dawcą krwi …

Ja powiem szczerze nie korzystam z tego przywileju jako honorowy dawca krwi , stoję w kolejce bo nie chce mi się kłócić z ludźmi na korytarzu, wolę oszczędzić sobie nerwów :sweat_smile:

A ta kobieta wydarła się na panią w rejestracji później wróciła i chciała jej nazwisko do skargi :joy: a ta pani jej wytłumaczyła że bez problemu ją wpuszcza bez kolejki na badania tylko musi odstać w kolejce do rejestracji te kilka sekund :joy:

Ale zeby byc bez kolejki to nie jest tak ze kilka razy sie odda i juz ma sie przywileje. To trzeba byc zasluzonym honorowym dawca :wink: