Mój synek ma 3 m. Nadal mu się ulewa
A karmisz piersią czy mm? Bierzesz do odbicia po karmieniu? Jak mm to może spróbuj mleka specjalnego na ulewanie. Nasza mała też na początku po każdym karmieniu ulewala a teraz nosimy ją tak długo aż jej się nie odbije
Synek ma prawo jeszcze ulewać nawet do 6mż, postaraj się po każdym jedzeniu brać do ręce do odbicia. Po jedzeniu mozesz go układać wyżej troszkę na poduszce.
Nie masz czym się przejmować, w tym wieku może się to jeszcze zdarzać. Tak jak poprzedniczki pisały, postaraj się go brać do obicia, po jedzeniu układaj w pozycji półleżącej.
Jak karmisz może robisz za małe przerwy na złapanie przez niego oddechu? W szczególności przy karmieniu z butelki może być taki problem. Przerywaj karmienie np. raz na 5 min, podnieś jak do obicia, mozesz też pomasować lekko brzuszek i wrócić dalej do karmienia.
Kolejną przyczyną może być zbyt duży wypływ z butelki - tutaj trzeba sprawdzić smoczek, albo spróbować z innym.
W wieku 3 mc to normalne.Nasz syn ma 6 mc skończone i ostatnio przy okazji wizyty szczepiennej powiedziałam pediatrze że jeszcze mu się zdarza ulać raz więcej raz mniej a ona na to że w tym wieku to normalne.Od początku bardzo mu się ulewalo, pomimo przerw w karmieniu na odbicie,noszeniu w pozycji pionowej nawet do godziny po jedzeniu,układaniu na kliniku,doboru odpowiedniego smoczka itd.Może to wina alergii na laktoze w mleku jak później się okazalo., A może powód jest inny.Mamy mleko Bebilon Pepti i ono jest dość rzadkie choć napisane jest na opakowaniu że na ulewanie też może pomóc.Obecnie czasem przy odbiciu lub godzinę dwie po jedzeniu też zdarza się synkowi ulać np.jak się bawi na macie i leży na brzuchu,gdy go nosimy w pozycji pionowej lub gdy leży i np.wierzga nóżkami.Przywykliśmy.Najlepiej obserwuj i jakby się to ulewanie przedlużało lub coś Cię jednak niepokoiło to skonsultuj sie z pediatrą.
Mojemu tez się ulewa tez ma 3 miesiące po konsultacji z pediatra powiedziała mi że to normalne i że różne mogą być przyczyny
u nas m.in wpychanie rąk do buzi albo również z przejedzenia
Moja córeczka też bardzo dużo ulewała, aż do ok 5 miesiąca (pediatra mówiła, że możliwe ulewnie nawet do 8 m-ca), ja karmiłam piersią i niestety nawet odbicie nie gwarantowało braku ulewania. Takie maluchy mają jeszcze słabe zwieracze przełyku i to jest powodem ulewania. Do spania układałam na boczku, pod materacyk można też podkładać zrolowany ręcznik by główka była nieco wyżej, to też odrobinę pomaga przy ulewaniu.
Ważne jest kontrolowanie wagi, jeśli maluszek dobrze przybiera na wadze to prawdopodobnie wszystko jest ok, taki jego urok. Jeśli waga stoi w miejscu lub spada to może to być np refluks, albo wspomniana już alergia.
Ulewanie u niemowląt jest całkiem normalnym zjawiskiem i najczęściej związane jest po prostu z niedojrzałością malego przewodu pokarmowego u dzieciątka. Wypróbuj może inna technikę i pozycję do karmienia? Albo być może przyczyną jest to, że Twój maluszek zjadł za dużo? Nie ma się czym martwić tylko wypróbować również metod, które dziewczyny opisały niżej i myślę, że problem z ulewaniem pójdzie w niepamięć. U niektórych maluszków ta dolegliwość może
występować nawet do 12 miesiąca życia, ale na ogół nie oznacza poważnych problemów. Natomiast jeśli niepokoi Cię ten problem, najlepiej wspomnij o nim na wizycie u pediatry.
ulewanie to fizjologiczny, naturalny proces jednak warto obserwować malucha bo w tym czasie można ulewanie pomylić z wymiotami, które mogą być niebezpieczne.
Kiedy noworodek/niemowlę ulewa to pokarm wypływa strużką z ust, zwykle jest zmieszany ze śliną. Ulewanie u dziecka powinno trwać nie dłużej niż do ukończenia wieku niemowlęcego (do 12. miesiąca życia). Często dzieciom przestaje się ulewać do 6. miesiąca życia, a czasem nawet do 3. miesiąca więc to sprawa indywidualna i mocno rozłożona w czasie. U nas ulewanie trwało do chyba około 5.
Po jedzeniu dziecko powinno się odbić, ale nie robić tego zbyt gwałtownie. Nawet kołysanie w ramionach dla nas delikatne, a dla dziecka może okazać się zbyt gwałtowne. Jeśli wydaje Ci się, że maluch ulewa za dużo to skonsultuj się z pediatrą. Jest taki syrop Gastrotuss baby, który łagodzi lub nawet niweluje ulewanie.
Masz podwyższony materac w łóżeczku od strony główki? Możesz użyć klinu lub podłożyć coś pod materac albo nóżki łóżeczka. Podniesienie materacyka również może złagodzić ulewanie.
Dzieci ulewaja ponieważ pomiędzy przełykiem a żołądkiem nie domyka się taka zastawka. Jednak nie jest to powód do zmartwienia jeśli prawidłowo przybierają na wadze i moczą pieluszki. Mój syn ulewał chlustająco i nawet widziała to położna i stwierdziła ze jeśli prawidłowo przybiera mam się nie martwić.w pewnym momencie układ pokarmowy dojrzewa i dzieci przestają ulewać.
Możesz spróbować karmić żeby główka była wyżej, nie bierz do odbicia od razu po karmieniu niech mleko się trochę ułoży, rób w czasie karmienia przerwy na odbicie. Może coś pomoże i maluch będzie mniej ulewac albo rzadziej.
Niemal każde dziecko ulewa a spowodowane jest to niedojrzałością układu pokarmowego. Niektóre dzieci ulewają do 8 miesiąca. Ulewanie przechodzi gdy dziecko samo się pionizuje a więc zaczyna siadać. Najważniejsze to po każdym karmieniu podnoś dziecko na ramię tak aby się odbiło dziecku. Gdy odkładasz dziecko do łóżeczka to najważniejsze aby główka była wyżej tj. można pod materac włożyć np. jakąś poduszkę po tej stronie gdzie będzie główka dziecka. Podczas odkładania dziecka do łóżeczka układaj dziecku główkę raz na jedną stronę a raz na drugą aby dziecko spało na boku (zmniejsza to ryzyko zadławienia jak się uleje)|. Podczas karmienia można kilkakrotnie podnosić dziecko aby się odbiło po karmieniu.
Jeżeli bardzo dziecko ulewa spróbuj porozmawiać z pediatrą a być może zaleci zagęszczacz do mleczka np. Bebilon Nutrition.
Moja malutka też ulewała a teraz już zdecydowanie rzadziej.
Ja czy karmiłam piersią czy teraz mm to moja non stop ulewala. Nic jej nie pomaga. Stosowaliśmy delicol, debridat, gastrosuss. Ale przybiera na wadze to nie przejmuje się pediatra nazywa ją szczęśliwym ulewaczem. Jest radosna dziewczynka i nie przeszkadza jej to. Teraz ma 5 miesięcy pomału rozszerzam jej dietę i zauważam że mniej ulewa
Większość maluszków ulewa po karmieniu. Ale zdarzają się dzieci, które ulewają chlustająco i nic im nie pomaga. Mój synek taki był… 9 miesięcy strasznie ulewał w dzień i w nocy. Generalnie ściągałam pokarm i dawałam synkowi z butelki + dokarmiałam trochę mm i jeśli chodzi o rodzaj tego mm, to przetestowaliśmy różne i niestety również to nic nie dało. Próbowaliśmy z mężem robić przerwy w karmieniu, odbijać dziecko w trakcie jedzenia jeszcze, kupiliśmy nawet specjalny zagęszczacz z Bebilonu. Niestety to nic nie dawało. Chlustanie niestety było takie samo. Z racji tego, że synek ulewał w nocy, to kupiliśmy monitor oddechu, bo raz tak mu się ulało, że nie umiał złapać powietrza. Ja na szczęście w nocy nie spałam, tylko wstalam do synka, zobaczyć do niego, a tutaj tak przykra “niespodzianka”. Nie wiem co by było, gdybym wtedy do niego nie wstała. Dlatego wiem, jakie ulewanie dziecka potrafi być niestety uciążliwe… Ale jak taka fizjologia i niewykształcony do końca układ trawienny, to trzeba to niestety przeczekać, bo nic się innego nie zrobi.
Ulewanie to normalna sprawa u maluszków. Czasem wystarczy kilka razy podczas karmienia wziąć malucha do odbicia i będzie ok ;)
M.kuki nie zawsze odbijanie pomaga. Trochę tak ale jak dziecko ulewa to te idzie ukewać. Moja ulewala i dalej trochę ulewa. Próbowaliśmy wszystkiego. Odbijana na barku, na poduszce w trakcie i po jedzeniu.. stosowaliśmy Debridat, Gastrostuss Baby. Nie odkładać za szybko. Nie robić gwaltownych ruchów. Zmiany mleka też nam robili. Zagęszczacz też był..i nic nie pomagało. Jedynie jak zaczęłam rozszerzać dietę to teraz rzadko ulewa. Jedynie przy odbiciu.
Niektóre dzieciaki mogą ulewać nawet do 12 miesiąca. U takiego 3 miesięcznego maluszka nie jest to niczym dziwnym, ze względu na to, że przewód pokarmowy jest jeszcze niedojrzały, więc tak się może zdarzać. Powodem do niepokoju może to być wtedy, kiedy zauważymy, że dziecko słabo przybiera na wadze, dlatego jeżeli zauważysz, że dziecko ulewa za dużo i zbyt często to najlepiej skonsultować się z pediatrą i on powinien przepisać odpowiednie leki, bądź wypisać skierowanie do gastrologa lub ewentualnie zlecić badania pod kątem alergii, bo to też może być przyczyną takiego ulewania. Po jedzeniu dziecko powinno odbić, ale nie zawsze odbijanie pomaga..aneczka próbowałaś wyżej układać główkę przy karmieniu? Na leżąco układać na boczku i w łóżeczku też w takim przypadku najlepiej pod materacyk podłożyć jakiś ręcznik, żeby dziecka główka leżała wyżej. Nestety często nie ma złotego środka na ulewanie u dzieci i trzeba ten okres cierpliwie przetrwać, ale warto zastosować kilka sposobów, które mogą pozwolić choć trochę je zminimalizować :)
Mam pod materacem podłożone. Karmiłam różnie ta wyżej raz niżej główka. Jeżeli chodzi o układanie na boku lubiła przez mięsiac potem nie mogłam bo miała problemy z bioderkami a nie wskazane wtedy. Po za tym ustrojstwo jej na to nie pozwala. Ale jak zaczęłam rozszerzać dietę to ulewa tylko przy odbiciu. Sporadycznie między karmieniami. Więc chyba wyrosła. Żadne leki zagęszczacze itp nie pomagało więc nawet odstawiłam.
Mój synek długo i mocno ulewal, ale zauważyłam, ze jak go nie odbijalam to wtedy nie ulewal, jak zaczęliśmy rozszerzać dietę od 6 miesiąca zaczął już mniej ulewac a z czasem całkowicie mu to przeszło, wydaje mi się, że dziecko musi z tego po prostu wyrosnąć
Moja córka ma też 3 miesiące i nadal ulewa.czasami nawet chlustająco.pediatra nam powiedziała że dzieci nawet do roku czasu ulewają i jest to normalne.
Chyba że cały czas dziecko chlustająco mocno ulewa to może być refluks.
Jeżeli dziecko ulewa, nie przeszkadza mu to, nie płacze przy jedzeniu, itp i przybiera na wadze to nie ma obaw że coś się złego dzieje. To normalne. Z czasem przejdzie.