Pakowanie na porodówkę

Ja jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to kupowalam takie neutralne bodu ale tez jakos nie duzo wiecej mozr ogladalam je niz kupowalam a jak juz wiedzialam plec to kupowalam nornalnie ale bardziej bedac w 30 tyg

Dokładnie, można też sobie popatrzeć po sklepach na aplikacjach co by nas interesowało, kiedy jakieś promki są i mieć stworzony koszyk i czekać na dobre ceny!

W terminie mnie zostawili ze względu na przewidywaną dużą masę dziecka.

1 polubienie

Niestety nie :face_holding_back_tears: Mieliśmy termin na 01.05 i wtedy indukowali poród, więc urodziłam 02.05 :blush:

1 polubienie

Ooo tak ja też lubię mieć wszystko szybciej gotowe . Poza tym wolałam spakować się szybciej i sama . W walizce była tylko kartka z zapisanymi rzeczami na ostatnią chwilę jakby mąż musiał mnie spakować na szybko . Poza tym jestem taka niecierpliwa że wyprawkę chciałam mieć już teraz Zaraz :rofl:

Ja nie mogłam się wręcz doczekać kompletowania wyprawki :rofl::rofl: no takie malusie rzeczy są po prostu urocze i bardzo mnie rozczulały.

Jestem mamą dwóch synów, za moment dołączy trzeci muszkieter.
Będąc w ciąży prawie 9 lat temu (2017 r.) spakowałam torbę na porodówkę 2 tygodnie przed porodem.
W maju 2024 r. urodziłam drugiego synka ale z racji, że w trakcie ciąży byłam w szpitalu z powodu możliwego przedwczesnego porodu (28 tc) torbę spakowałam miesiąc przed planowanym terminem. Aktualnie jestem w ciąży (37 tc) torba można powiedzieć spakowana ale nie zamknięta :blush:.
Myślę, że powoli każda z nas pakuje torbę powolutku, może mama pierwszego dziecka jakoś wcześniej zaczyna wszystko kompletować ale nie ma na to reguły.

1 polubienie

A to tak, kupowanie dziecięcych rzeczy to jedna z najlepszych rzeczy :heart_eyes:

Ja to ubranka dla dziecka i inne sprzęty kupowałam dużo wcześniej, polowalam na promocjach :smile: dzięki temu udało się trochę kasy zaoszczędzić i też wydatki rozłożyć w czasie :slight_smile:

Dziękujemy za podzielnie się doświadczeniami :heart:

Super, że spakowanie się wcześniej dawało poczucie bezpieczeństwa. Mała rzecz, a ważna dla psychiki :smiling_face_with_three_hearts: :heart:

1 polubienie

Dobrze, że byłaś już spakowana :grin: :heart:

Czyli byłaś idealnie przygotowana :heart_eyes: :heart:

Oj tak :heart:

Około miesiąca przed planowanym terminem porodu zaczęłam pakować torbę. A wyprawka małymi kroczkami od połowy ciąży.

Upoważnię tych małych ciuszków jest najpiękniejsza :heart_eyes:

ok 36/37 tydz ciązy, wczesniej powoli kupowałam rzeczy, pralam, prasowałam. Liste wzielam z internetu:)

W pierwszej ciąży spokojnie pakowałam w 36 tygodniu, a w 39 przepakowywalam i odrzucałam co niepotrzebne dokładając co wydawało mi się niezbędne :slight_smile: ostatecznie wzięłam jedną walizkę. A wychodziliśmy z trzema dodatkowymi torbami, bo mąż dowozil jeszcze parę rzeczy :grin:

Obecnie 31 tydzień. Nie mam nic spakowanego, naeet nie myślę jeszcze :grin: przy malym dziecku nie ma się w głowie, aby juz zacząc powoli przygotowywać :)))

1 polubienie

gotowa na poród byłam 6-7 miesięc i byłam spakowana na porodówkę i później dokupywałamntakie droższe rzeczy typu wanienka, fotelik…