Obdarte kolanka a plastry

Dziewczyny , już nie wiem jak mówić do córki, lata jak szogun ,nie idzie jej niczym okiełznać :face_with_peeking_eye: glowki lili wyobrywane, piasek z piaskownicy wysypuje , wode z basenu pije :roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:
Ale do sedna… kolana ma wyrozbijane, rany , ciągle ląduje na płytkach i obdziera skórę mówiąc bam i leci dalej… najgorzej jak leci w dół po chodniku bo tam ciągle robi “bam”
Wczoraj na wieczór chciała przynieść nam zabawkę i potknęła się uderzając czołem w róg futryny plus na nowo KOLEJNY raz zdarła kolanko i już widziałam że ropa się pojawiła :pensive::pensive:

Macie sprawdzone plastry np z odkażaniem od razu żeby trzymały się na kolanie, łokciu ?

Ja zamiast magicznych środków odkażających polecam po prostu myć to szarym mydłem.
Zaklejanie plastrami może utrudnić gojenie rany

2 polubienia

Tak to ma odsłonięte , ale jak zaryje to leci krew i na ten czas chce to jej zakleic ,tak samo wczoraj świeżą posciel
pościel założyłam i juz w krwi .

A te z Hansaplast z opatrunkiem ? Trzymają się dobrze nawet na kolanach i łokciach, a mają też warstwę odkażającą, więc rana szybciej się goi.

Hmm , a one nie są już na wygojone miejsce , np na blizny ? Przy krwi trzymałyby się b?

plastry Salvequick z opatrunkiem z antyseptykiem trzymają się dobrze nawet na kolanie i łokciu, nie odklejają się przy ruchu, a jednocześnie pomagają goić ranki.

Ja używam taki „ plaster w żelu „ z apteki a jak syn kolana ma już tak konkretnie starte to przyklejam mu plastry takie na oko

1 polubienie

Na codzienne bam sprawdza się Octenisept w sprayu + plaster wodoodporny.

1 polubienie

No cos Ty ,nie wpadłabym na to !! A jak z odklejeniem potem , łatwo ;)?

Już wszystkiego bede musiała popróbować :slight_smile: dziękuję :slight_smile:

Tak psikam jej , ale z wielkimi trudem bo się boi tego :frowning:

Nie mam problemu ze ściąganiem plastra , najczęściej podczas kąpieli bo wymieniam na czysty :wink:
Ale te kolorowe plasterki lepiej się trzymają niż brązowe

Ja tez polecam plastey cosmopor, one maja naokolo klej

Może na czas krwawienia po prostu naklejaj kolorowe plasterki. Jak skończy krwawić, to ściągnij.
Dla rany niezwykle ważne jest to, żeby było przewiewnie :smiling_face:

Tak one są super. Są też w wersji kolorowej. Kształt mają idealny na łokieć i kolano

A może sama by sobie psiknela. Czasem dzieci jak robią same to się nie boją. A jak się boi to psiknij na gazik i przyłóż do kolanka

Dokładnie, dzieci często mniej się boją, jak mają kontrolę i mogą zrobić coś same. A jak się jednak boi, to ten gazik to super pomysł, delikatnie i bez stresu. Ważne, żeby czuła się bezpiecznie.

2 polubienia

Ja używam tylko tych dziecięcych bo mam wrażenie że tylko one się porządnie trzymają

Ja mamie na łokieć zakładałam te na oko i też się dobrze trzymały. Ale te dla dzieci faktycznie mają lepszy klej

Pan Tabletka cos pisal o takich plastrach ale ja nigdy nie uzywalam