Mokry pampers - płacz

czy zdarza sie u was ze po jednym sikaniu trzeba przebrac pampersa.? U nas czesto zdarza sie że trzeba przebrac bo dziecko placze. Gdy tylko zostanie mu pampers sciagniety to się uspokaja. Czy też tak macie? Jak często przebieracie, jak oceniacie kiedy jest już czas na zmiane pampersa ?

Moja teoria jest taka,że im mniejsze dziecko tym częściej zmieniałam pampersa.Teraz moja 10 miesięczna w jednym pampersie prześpi całą noc.
Dzieciaczki są sprytne i bardzo lubią mieć gołą pupcię czy gołe nóżki.Dlatego może tak być,że gdy Twoje dziecko ma siusiu to sygnalizuje to,bo chce się czuć komfortowo i mieć suchą pieluszkę a tym samym gołą pupcię.
A kiedy czas na zmianę pieluszki?To bywa różnie,najczęściej sprawdzam i dotykam pampersa czy jest dużo siusiu.Albo (to zabrzmi dziwnie)wącham czy nie ma czegoś więcej.:slight_smile:

W nocy dziecko nie placze jak ma morko tylko w dzien. Bo przez noc jak mu nie zmienie to jest tak napchane że bombe by mozna z moczem puscic i sie nie dopomina o zmiane. Dość czesto zmieniam wlasnie w dzien, bardzo czesto po jednym siusiu, nie wiem czy to dobrze bo jak sie przyzwyczai to wlasnie gdzies pojde i zaraz bedzie mi plakal ze ma morko a nie zawsze jest jak przebrac,

Może spróbuj zmienić na pieluszek innej firmy, może w tej czuje wilgoć. Nocą dziecko jest mniej świadome niż w dzień.
Teraz zmieniam rzadziej, córka ma 8 m-cy, co jakieś 5 godzin na oko, choć głównie wtedy, dy widzę, że jest napompowany. Wcześniej dotykalam ręka wnętrza, czy czuć wilgoć.

Monika mojej na noc już nie zmieniam pieluszki w jednej przesypia całą noc, jak była mniejsza zmieniałam w nocy.
W dzień zmieniamy też dość często, dotykam pieluszki i sprawdzam, jak czuję, że nasiusiane zmieniam ale tak średnio co 2-3 godzinki. Ale po jednym siusiu nie zmieniam. I tak jak Angel wącham czy nie ma coś więcej niż siku.

Monika może spróbuj nie reagować na ten płacz.Nie zmieniaj od razu pieluszki.Podaj smoczek.
Twoje dziecko Cię wyczuło i się nauczyło,że jak zapłacze to zmieniasz mu pieluszkę.Faktem jest na pewno,że noszenie pieluszki nie jest wygodne a zwłaszcza mokrej.A próbowałaś inną pieluchę mu założyć?

Nigdy się nie zdarzyło tak żebym musiała przebierać pampka po jednym siku, mojemu małemu to nie przeszkadza. Zmianian zawsze rano, później przeważnie koło południa, po drzemce (o ile śpi ) i gdzieś pod wieczór, ale to tak mniej wiecej; bo po prostu sprawdzam czy jest pampers bardzo napompowany.
Może zrobić tak jak radzi Grimper, żeby zmienić rodzaj pieluszek, my też kiedyś uzywalismy innych, ale czasem przeciekaly i mały miał mokrą skórę nawet jak nie było dużo siku. …

Również nie zmienialam pieluszki pi jednym siku, moja jak ma bardzo mokry pampers to nawet nie płacze. Co innego było na początku często zmieniłam bo często też była kupka. Może twoje dziecko lubi wietrzenie pupki lub będzie potrzeba zmiany na nową pieluszke innej firmy.

pampersy mamy raczej dobre i nie odczuwa sie w nich tak mokra, no ale widac czasem mu przeszkadza.

Ja tez nigdy nie zmienialam corce pampersa po jednym siku., no chyba ze corka jest odparzona, albo jak ostarnio miała jakieś jednodniowe uczulenie. Wtedy przewijalam ja bardzo często, nawet po jednym siku jak widziałam.
Przez cala noc córka ma jednego pampersa, ktory nie raz jest mocno obsiusiany, az jej wisi;)
W ciagu dnia przebieram roznie, przewaznie gdy widze ze jest sporo obsiusiany, ale moja corka ma 16mcy. Gdy była mniejsza to częściej przewijalam bo miała sklonnosc do odparzen.
Moze próbuj przetrzymać synka i nie zmieniac od razu pampersa, bo sie przyzwyczai;) No chyba ze Ci to nie przeszkadza;)

A ja zawsze zmieniałam po siku:) i córka nigdy nie miała problemów z odparzeniami. Jedynie jak przespała całą noc to jej nie budziłam tylko rano przebrałam , albo czasem jak siusiała od razu po zmianie a było malutko to też jeszcze zostawiłam. Ale z reguły zwykle zmieniałam po każdym:) Szczególnie jak była malutka.

Mojej corce wogole to nieprzeszkadza ze robi siusiu i ma mokrego pampka co innego kupka to sie domaga zmiany odrazu mimo ze jeszcze nieskoczyla:)
Moja nawet 12h w nocy wytrzymuje z pampersem jedym bo spi tyle i jej nie budze specjalnie by przebrac.

Przez całą noc nie zmieniamy ale w dzień nie dłużej niż 3h synek ma na sobie jednego pampersa. Teraz w wieku 7m zaczął się wiercic przy zmianie i troszkę nam ucieka,nie chce zmieniać ale jakoś go zabawiamy i się udaje. Te trzy godziny wynikają z przyzwyczajenia i pory karmienia,jakoś nie wyobrażam sobie żeby się bawił itd w pieluszce ze starym moczem… czasem zmieniamy chociaż jest prawie pusty :slight_smile:

wlasnie u mnie maz czasem zostawia jak jest troche siku a ja przebieram. moze to tez wynika dlatego ze my kobiety uzywamy wkladek, podpasek i sama czuje sie nie komfrtowo jak jest nawet niewielka ilosc.

My też zmieniamy co 3 h.A w nocy prześpi bez przebierania, czasem się przesika no ale szkoda mi go budzić żeby przebierać. Teraz pieluszki są dbrej jakości i ta wilgoć nie jest odczuwana,więc ja bym na Twoim miejscu przeczekała troszkę.

Moj synek nie znosi przebierania więc nigdy się nie domaga. Sama przebieram jak dotkne i wydaje się pełna pieluszka. Chyba że coś wypłynie poza pampersa (z moim chłopaczkiem to częste chociaż nie wiem jak on to robi bo czasem cała pieluszka sucha a ubranka przemoczone) bo ma czkawke zaraz w takiej sytuacji

Moj maly uwielbia jak sie go przebiera… jak wytacza nam 3 wojne swiatowa to wystarczy polozyc go na przewijaku i zaczac rozpinac pajaca…od razu zaczyna sie smiac :d I sobie gada :smiley: Ale ja tez nie zmieniam po 1 sikaniu, w sumie mojemu to chyba bez roznicy ile ma w pampersie :d bo czasem nawet nie slysze jak kupe zrobi i siedzi cichp…:smiley: dopiero jak zaczne czuc smrodek to przebiore i widze ze chyba chwile ta kupa jednak byla :smiley:

Natka to moja ma tak samo;) jak ja tylko powiem : dawaj dupke to jest radosc i usmiech od ucha do ucha :wink:

Też bym tak chciała ale u mnie to najgorsza kara

Zezowata u mnie tak blo w szpitalu, ze ze maly ma baaaardzo donosny glos, to przy przewijaniu budzil caly oddzial:D (a ze zdarzalo sie ze 3 razy pod rzad zrobil kupe to juz w ogole masakra)