Do którego miesiąca karmić w nocy

Jak którego miesiąca karmiłyście w nocy? A może bardziej sprecyzuje. O której wasze dziecko było karmione w godzinach wieczornych, nocnych i później nad ranem? I ile dziecko miało/ma miesięcy?
Nasz synek skończył 5 miesiecy. karmie go miedzy ok. 23 i pozniej nie wiem za ile czasu powinien zjeść nastepną porcję. Jeszcze nie wprowadziłam rozszerzania diety tylko sama pierś a z tego co szukałam to już powinno dziecko dostawać 5 porcji dziennie i nie wiem jak to rozumieć i czy w nocy także dziecko jeszcze karmicie nawet jesli ma juz rozszerzoną diete?

Ja nigdy nie budziłam na jedzenie. Jadł butle przed spaniem tj 19.30a potem jak się sam obudził. Na początku było to co 3godz potem co 4. Czyli około północy i potem po 4rano budzik się sam. Około 5-6miesięcy jadł tylko raz w nocy około 2-3.Jak skończył 7miesięcy to podjęłam próbę odzwyczajenia od nocnego karmienia i poszło bez problemów. Dawałam coraz mniej mleka w nocy ale zaczęłam dokarmiać na śpiocha o 22.30. I potem jadł 19.30mleko i 22.30mleko na śpiocha ale za to z nocy już nie jadł i dopiero śniadanie koło 7. I taki sytem był do 14miesięcy potem starałam się oduczyć tego późnego mleka w związku z czym podawałam na kolacje kaszke o 18i przed 20butle mleka i tak działa do dziś 23miesiące mamy

to ja już teraz karmie tylko raz w nocy. SYnek sie nie budzi specjalnie sam.

Ja karmiłam na żądanie:) też nigdy nie budziłam specjalnie na karmienie:) jak sama się obudziła i chciała to jadła:) z tego co pamiętam jakoś 2 razy się budziła , co mnie cieszyło , bo po pierwsze miałam mnóstwo pokarmu i mi ulżyło , a po drugie w nocy pokarm bardziej treściwy:) Rok i 3 miesiące była na piersi:) I również budziła się w nocy na pierś mimo , że już potem jadła inne posiłki:)

Moja skończyła 6 miesięcy i ma jeszcze karmienie w nocy między 2 a 4, zależy o której zje na noc :slight_smile:

Moja ma trzy i pół miesiąca i karmię ją w nocy co dwie godziny. Nie budzę jej specjalnie tylko mała sama się budzi. Ja bym karmiła tylko na żądanie chyba, że dziecko mało przybywało. Nocne karmienie jest bardzo dobre, bo pokarm jest kaloryczny.

W Twoim przypadku karmiac piersią powinnas karmić na zadanie. Ciężko okreslic ile dziecko zjadło karmiac piersią, ale jezeli nie domaga sie jakos szczegolnie w nocy to nie ma sensu karmić malucha na sile;)
Mojej siostrze kiedys lekarz powiedzial ze dziecko powinno jesc w nocy do 10mca, niezaleznie czy jest to mm czy kp. Bo noc jest od tego zeby odpoczywac a nie jesc.
U nas wyglada to tak, ze corka ma prawie 16mcy a nadal budzi sie w nocy raz na mm. Je kolacje ok 17.30-18. Przed 20 czyli przed spaniem je butelke mleka. Zdarza sie ok godziny 22.30-23 zaczyna sie krecic i wtedy daje jej trochę mleka i ok 2-3 je swoją stałą porcję mleka.

Najgorzej że dziecko nie chce jeść bo już pojadlo, już mu ustami wychodzi a ja wciąż mam pełne piersi.

Mój Ksawciu ma już prawie 9miesiecy i ciągle karmię go w nocy. Ile razy? No cóż ciężko stwierdzić już przestałam liczyć bo za każdym razem jak się przebudzić mam wrażenie że to na jedzenie. A że ostatnimi czasy nie daje mi za dobrze spać w nocy to nie jestem na tyle przytomna żeby zapamiętać o której godzinue jadł. Czasami ciągnie solidnie wiem że jest głodny a czasami tylko pociumka i śpi dalej. Ale wiem że to dla niego dobre więc nie zapycham go na siłę byle czym na noc.

Witam karmienie piersia to najpiékniejsze co moze byc dla mlodej mamy sama radosc i przekazywanie dla dziecka tego co najlepsze takze jakrmilam swojego synka prawie do 3 roku zycia i nie zluje bo jest zdrowy nie choruje jest silny odporny polecam

Wszędzie słyszę, że np jest na żądanie, moja niunia ma co prawda dopiero trzy miesiące i kilka dni, ale ja karmię jak tylko widzę, że się wierci i szuka piersi. I nie zamierzam jej ograniczać karmienia, bo jeśli się wzbudza to jest głodna. Syn był na mm i jak miał półtora roku to zaczęły zdarzać się noce bez butli, w okolicach drugich urodzin już nie budził się na butlę.

W około słychać dwuznaczne informacje dotyczące karmienia w nocy…
Jedna szkoła mówi o karmieniu na żądanie, żę to powinno byc uregulowane przez malca to on powinien decydować kiedy chce jeść, a pokarm w nocy jest wartościowy i bardzo kaloryczny w nocy przez co dostarczamy maluchowi jeszcze więcej dobroci… zgoda ale…
Druga szkoła mówi aby jak najszybciej (i tu uwaga 3 miesiąc) odzwyczaić dziecko od nocnych karmień. Nie są to informacje wyssane z palca ale z programu o niemowlętach i małych dzieciach a wypowiadał się lekarz pediatra… swoją tezę potwierdzał tym że zaburzamy jego rozwój i zdrowy sen jego i nasz… łatwo u takich dzieci w późniejszym wieku o zaburzenia koncentracji i bezsenność. Według tego lekarza karmiąc je dostarczamy energii i łatwo o przerwanie snu.

Nie wiem jak wy dziewczyny ale ja zgłupiałam ale ja bardziej obstawiam przy pierwszym punkcie, żeby karmić tego malucha w nocy jeśli on tego potrzebuje…

Jola więc czy jeśli dziecko przez całą noc mi się nie wybudzi to twoim zdaniem nie powinnam go karmic w nocy? W jednym z artykułów lovi pisze ze przespana noc przez dziecko to 5 godz z tego co pamietam a Mój potrafi przespac 8 i wczesniej sie nie obudzi.

Nie mam wykształcenia medycznego i nie wiem jak duże jest twoje dziecko ale ja nie budzilabym dziecka na karmienie. Pytanie czy dobrze przybiera na wadze? Czy jest pogodne w ciągu dnia ? Czy rozwija się prawidłowo, stosownie do wieku? Jeśli tak to ja bym nie budziła i cieszyła się że moje dziecko przesypia noc i najada się moim mlekiem.

Moja Ola ma 6 miesiecy. Piersia karmie ja jak tylko zechce czy bedzie to 5 czy 10 razy:) w nocy je o 19 kaszke i piers, okolo 12 budzi sie na piers potem o 4 i potem o 8-9. wprowadzilam kaszke juz w 5 miesiacu bo mialam wrazenie ze sie nie najada. Byla to chyba sluszna decyzja bo najpierw chodzila spac mi o 23-24 teraz zasypia 19-20. od 2 tygodni zaczelysmy dodawac warzywka

Ja tez uwazam, ze powinno sie karmić na zadanie kiedy dziecko chce. Szwagierka karmiła synka co 2 godziny, nawet jak spał to go budzila i dawała jeść… Maly jest troche nerwowy, placzliwy, ciagle chce byc na piersi. Po ostatniej wizycie polozna stwierdziła ze jest przejedzony. Maja karmic na zadanie, dawac duzo smoczka zeby go troche oszukać i zelciła dawac Espumisan albo Sab-simplex, bo ma bardzo wzdety brzuszek.

Kochana nie przejmuj się porcjami dziecko same się obudzi gdy będzie głodne jedyny problem może się pojawić gdy nie będzie przybierać na wadze ale tak nie masz się czym przejmować i karmić tak jak piszą dziewczyny na żądanie :slight_smile:

Magda czy Ty najpierw zaczelas wprowadzac kaszki a pozniej warzywka?

Z tego co zrozumiałam, to najpierw koleżanka wprowadziła kaszki przed ukończeniem 6 miesiąca, a teraz dopiero wprowadza warzywka. Zbyt dużej wiedzy na temat rozszerzania diety nie mam, ale mam taka tabelę ( juz przywiesiłam na lodówce, bo niebawem mały konczy 6 m) i tak według tabeli najpierw przed 2 tyg warzywka, pozniej przez kolejny tydzien warzywka + owoce i dopiero w czwartym tygodniu rozszerzania diety można wprowadzac kaszki na śniadanko. Ale sposoby są pewnie różne, jak widać.

Ja karmię na żądanie, w nocy karmiony jest dwa razy, o 22 a później o 3. Następne karmienie o godzinie 6 i poźniej w ciągu dnia średnio co 3 godziny. Jest pulpecik :slight_smile:

Monika jeśli twoje dziecko tak ładnie śpi to ja bym nie wybudzała specjalnie na karmienie. Jeśli ładnie przybiera to nie musisz o to się martwić.