Jestem w pierwszym trymestrze i od kilku dni zmagam się z mocnymi wzdęciami, praktycznie nic nie mogę normalnie zjeść, bo czuję się od razu pełna. Do tego kompletnie odrzuca mnie od mięsa, nawet na nie patrzeć nie mogę.
W pierwszej ciąży w ogóle nie miałam takich problemów, dlatego teraz trochę mnie to zaskoczyło.
Macie jakieś sprawdzone sposoby na wzdęcia w ciąży, które są bezpieczne?
Albo pomysły, co jeść, żeby mimo braku mięsa dostarczyć sobie białka i składników odżywczych?
Espumisan mozna brac w ciazy bo simetikon nie wchlania sie do organizmu. Ja staralam sie duzo spacerowac, wtedy zdecydowanie bylam mniej wzdeta.
Zalecaja nie pic gazowanych napojow, jesc wolno i lekkostrawnie ale ja smazone tez jadlam.
Przez pierwszy trymestr tez mnie odrzucilo od miesa a w szczegolnosci od mielonego. Pozniej przeszlo. Nie zamienialam nic w diecie - bialko dostarczalam przez nabial.
Białko - jogurty, jajka, skyr , kefir, twarożki możesz też błonnik - ale to warto skonsultować z lekarzem picie dużej ilości wody a i możesz spróbować na noc namoczyć śliwki w ciepłej wodzie i rano napić się takiego naparu
Możesz brać Espumisan.
Ja też tak miałam, że na początku ciąży strasznie mnie odrzucało od mięsa- smak, zapach. Po prostu nie mogłam go jeść. Więc skończyło się na tym, że miałam anemię i musiałam suplementować żelazo. I o dziwo, kiedy zaczęłam je suplementować zaczęłam lepiej tolerować mięso.
Mnie w ciąży też odrzuciło od mięsa. Białko można czerpać również z ryb, jaj, jogurtów, a nawet i orzechach wiadomo, ze w mięsie też jest zawarte żelazo więc żeby dostarczyć go organizmowi dobrze by było też zwiększyć ilość na przykład buraków, szpinaku, pełnoziarnistego pieczywa itp
Ja też nie mogłam jeść w ogóle np wędlin na początku ciąży, zamiast tego jadłam wszelki nabiał, sery, jogurty, twarożki, żółty ser, jajka do tego jeśli na kanapki to sałata, najlepiej w towarzystwie papryki żeby chociaż odrobinę żelaza w tej diecie zawrzeć z naturalnych źródeł, a witamina C zawarta w papryce pomaga lepiej wchłonąć się żelazu ale mięso takie przyrządzone na obiad już w miarę mi wchodziło natomiast jeśli nawet takiego nie możesz to może postaraj się zastąpić rybami
Dzięki temu mimo wszystko też obyło się bez anemii i całą ciążę nie suplementowałam dodatkowo żelaza, bo wyniki były zadowalające
Ja zdecydowanie poszłam w sałatki z warzywami - na bazie sałaty, ryżu i warzyw, przede wszystkim marchewki. Nie jadłam też mięsa ale miałam duże zapotrzebowanie na nabiał więc wszelkiego rodzaju jogurty i twarożki z owocami i orzechami
I podstawa to duuużo wody i jeśli tylko masz na to siłę to spaceruj
Żelazo się suplementuje w ciąży nawet jak się mięso je bo dziecko żelaza dużo pobiera by je nagromadzić i by starczyło na pierwsze 6 miesięcy (do czasu rozszerzenia diety)
Ja ogólnie nie miałam dużo zachcianek w ciąży ani wstrętu do konkretnej grupy jedzeniowej ale wyjątków jak nigdy miałam większą ochotę właśnie na nabiały (sery, jogurty) czy jajka.
Nieprawda. Nie każda kobieta musi brać żelazo w ciąży. Jeśli nie ma wskazań, jak np. jawna niedokrwistość albo niedokrwistość utajona to nie bierze się tego leku. Pamiętaj, że żelazo to lek, który jak każdy inny ma swoje działania niepożądane i np. dobrze jest jeśli w I trymestrze kobieta nie musi go brać.
No chyba, że mówisz o tym żelazie, które jest często zawarte w łączonych tabletkach, zawierających kwas foliowy, kwasy omega, kod itd… ale tam jest go tyle co kot napłakał i taka ilość wystarczy tylko kobiecie, która ma swoje spore zapasy.
Ja nie suplementuje żelaza, w tabletach dla kobiet w ciąży które biorę też go nie ma, nie miałam zalecenia od swojej gin - ale pytałam ją o to wyniki mam dobre jak nie ma potrzeby to nie trzeba go brać
Forum dla rodziców - sprawdź dlaczego warto się na nim udzielać
Forum dla rodziców to miejsce, w którym rodzice dzielą się swoim
doświadczeniem. Wejdź na polskie forum rodziców, poszukaj informacji
ważnych dla Ciebie i odpowiadaj na pytania zadawane przez innych. Forum
rodziców to kompendium wiedzy i miejsce, w którym można poplotkować.
Znajdziesz to radu związane z ciążą i porodem oraz wychowaniem,
pielęgnacją i dietą. Jesteś rodzicem malucha? Forum rodziców to miejsce
dla Ciebie. Na Forum dla rodziców w zakładce małe dziecko znajdziesz cenne
informację i wskazówki. To miejsce, w którym możesz publikować i dzielić
się wiedzą oraz zadawać pytania i korzystać z umieszczonych wcześniej
porad innych rodziców. Forum dla rodziców Canpol babies to bezpieczna
strefa, w której każde opublikowane pytanie dotyczące rodzicielstwa jest
na miejscu.
Forum dla mam - dlaczego warto dołączyć do społeczności mam Canpol babies
i wymieniać się poradami
Forum dla mam to miejsce, gdzie możesz porozmawiać z innymi mamami na
tematy związane z macierzyństwem. Rejestrując się na forum dla mam, możesz
uczestniczyć w rozmowach i dyskusjach, zadawać pytania bardziej
doświadczonym mamom i samej radzić bazując na własnej wiedzy. Fora dla mam
to miejsca, gdzie spotykają się również kobiety, które planują ciąże.
Forum dla przyszłych mam, skupia kobiety, które same nie mają
doświadczenia, ale chcą się dowiedzieć jak najwięcej na temat
rodzicielstwa. Dzięki obecności na forum dla przyszłych mam zdobywają
wiadomości z pierwszej ręki od kobiet, które same właśnie zaszły w ciąże
lub urodziły. Na Forum mam Canpol babies możesz wybrać interesująca Cię
kategorię, śledzić konwersację, włączyć się do rozmowy w każdym momencie i
zadawać pytania na ważne dla Ciebie tematy. Spodziewasz się dziecka,
odwiedź kategorię ciąża i poród, karmisz piersią, wyszukaj interesująca
Cię sekcje. Forum mam to miejsce dla rodziców maluchów i starszych dzieci,
którzy szukają rad na temat pielęgnacji, rozwoju i wychowania, chcą
podzielić się sprawdzonymi przepisami lub metodami na wprowadzenie nowości
do menu dziecka, pisząc w zakładce dieta lub po prostu porozmawiać
odwiedzając strefę ploteczki. Rodzicielstwo to temat, który Cię
interesuje? Fora dla mam skupiają osoby o podobnych zainteresowaniach.
Zajrzyj do nas, zdobywaj informację i wymieniaj się poglądami. Na Forum
dla mam możesz dzielić się wiedzą i wygrywać nagrody. Najbardziej aktywne
i pomocne mamy mają szansę na udział w comiesięcznych testach produktów
Canpol babies.