Wyjazd za granice z niemowlakiem

Moje coreczki maja prawie miesiac. Pod koniec wrzesnia maz ma urlop i namawia mnie na wyjazd za granice - dziewczynki beda mialy wtedy 4miesiace. to nie za wczesnie? Chyba to kiepski pomysl. co o tym sadzicie?

Ja bym się nie odważyła zwłaszcza z bliźniakami. Ale jeśli już to proponuję jakąś Europe zawsze w razie czego lepiej się dogadać i łatwiej o lekarza itp

Czy wyjechać z dzieckiem na wakacje za granicę? Moim zdaniem najpierw powinno się wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw uwzględniając wszelkie ewentualności.

DZIECKO

  1. Małe oczekiwania - moim zdaniem taki kilkumiesięczny maluszek nie potrzebuje jakiś wypasionych wakacji za granicą, bo dla niego nie liczy się gdzie, ale z kim. Niemowlę zwraca raczej uwagę na bliskość i więzi z rodzicami, a nie na atrakcję jaką są wakacie za granicą.

  2. Dobra zabawa - zanim zdecydujesz się na tego typu wyjazd zastanów się, czy Twoje córeczki na pewno będą się tam dobrze bawić. W sensie jeśli planujecie wyjazd za granicę np. do ciepłych krajów… to nie sądzę, żeby upał pozytywnie wpływał na samopoczucie maluszków. Jeśli to inne miejsce i nastawiacie się bardziej na zwiedzanie… - czy dla 4miesięczniaków nie będzie to zbyt nudne i męczące?

  3. Warunki lokalowe - to kolejny ważny aspekt - ale to już niezależnie gdzie pojedziecie, czy za granicę, czy gdzieś w Polsce. Zwróćcie szczególną uwagę na warunki mieszkaniowe w jakich się znajdziecie - m.in. popatrzcie na czystość pokoju, filtrację powietrza, na to czy będziecie mieli zagwarantowane łóżeczka dla dzieci i miejsce dla wózka… niby takie błahe sprawy, a jednak ważne.

  4. Środek transportu - i tu kolejny problem. Czy Twoje córeczki poradzą sobie z wyzwaniem jakim jest podróż?
    Jeśli lecicie samolotem - weźcie pod uwagę zmianę ciśnienia, no i długość podróży (o ile to jakieś odleglejsze miejsce). Nie jestem pewna czy takim maluszkom będzie wygodnie na rękach w ciasnych klitkach jakimi są miejsca siedzące w samolocie.
    Jeśli stawiacie na samochód - również zwróćcie uwagę na dystans podróży - kilkugodzinna podróż samochodem w fotelikach nie jest zbyt komfortowa dla maluszka (nie wspominając już nic o trasie kilkunastogodzinnej).

WY - tu mam tylko jedno pytanie:
Czy dla Was będzie to urlop godny wypoczynku za granicą, gdy będziecie tam z dwójką maleńkich dzieci, które wymagają opieki 24h na dobę? - to już zostawiam do waszej własnej oceny :slight_smile:

P.S. Zostaje jeszcze kwestia zostawienia dzieci, np. z babcią. Szczerze… nie wiem, czy będziesz się chciała tak szybko z nimi rozstawać - ale zawsze to jakieś rozwiązanie. :slight_smile:

P.S.2. Jeśli się zdecydujecie to nie zapomnijcie o potrzebnych dokumentach i ubezpieczeniu! :slight_smile:

Wszystkie rady cenne i rzeczywiście godne rozważenia poza jedną jak dla mnie. Zostawięniem dzieci. I to nawet nie chodzi o to że są maleńkie mój synek ma 14miesięcy i w życiu bym go nie zostawiła żeby pojechać na wakacje. Niech nikt nie poczuje się urażony ale w moim odczuciu nie po to zakłada się rodzinę żeby potem dzieci zostawiać a samemu na wakacje jechać. A co do punktów to większość odnosi się do każdych wakacji nie tylko za granicą no może poza podróżą samolotem i upalem chodź w Polsce też można trafić na fale upałów

Justyna - ja również nie pochwalam zostawienia dzieci i sama bym tak nie zrobiła. Jedynie mówię, że dla niektórych również takie rozwiązanie istnieje i jest dopuszczalne. Tyle :slight_smile:

Nie napisałaś jakie to państwo do którego chcielibyście wyjechać.
Musisz rozważyć środek transportu, ilosć rzeczy które musisz zabrać, dokumenty dzieci i Wasze. Myślę, że wszystko jest kwestią organizacji, można jechać z maluszkami, dobrze się bawić i odetchnąć od codzienności - na większy odpoczynek przyjdzie jeszcze czas :slight_smile:

Rowniez bym sie nie odwazyla z tak malymi dziecmi jechac na wakacje tym bardziej z bliniakami ale to czywiscie Wasza decyzja. Najbardziej to obawialabym sie choroby dziecka i postawilabym na wakacje w Polsce.

Tutaj świetny artykuł o tym, w jakim wieku dzieci mogą latać samolotem
http://lovi.pl/pl/rodzice/21/1

A tutaj wszystko o wakacjach
http://lovi.pl/pl/forum/5/958/1
http://lovi.pl/pl/forum/6/2902/1
http://lovi.pl/pl/forum/7/1127/1
http://lovi.pl/pl/forum/10/6667/1
http://lovi.pl/pl/forum/10/394/1

Dokładnie.. 

Powinna być opcja blokady się zgłoszenia spamu... Co chwilę ktoś spamuje czymś 

Jej opcji właśnie tutaj brakuje