Dziewczyny czy tylko mi tak puchną ręce że mam niedowład palców: środkowego, kciuka i wskazującego?
mąż mi powiedział, że mi spuchł cieśń nerwu nadgarstka i mam tzw. Objaw błogosławiącej ręki i że ludzie dużo korzystający z komputera też to mają bo naciskają na ten nerw.
Ale zastanawiam się czy to zejdzie, czy to niebezpieczne w ciąży? Wiem że u komputerowców potrzebne są nawet zabiegi chirurgiczne i rehabilitacja - a jak jest u kobiet w ciąży???
W ciąży to normalne wręcz bym powiedziała, że standard Opuchlizna pojawia się dlatego, że w organizmie zatrzymywana jest woda. Narażenie jest większe własnie u kobiet które wykonują prace manualne, prace na klawiaturze. Obciążanie nerwów u dłoni które jest regularne poprzez własnie prace czy opuchnięcia wynikające z zatrzymania wody mogą doprowadzić do tzw. cieśni nadgarstka. Objawia się brakiem czucia, bólem, niedowładem słabością palców. Rozwiązaniem jest aby dużo pic i nawadniać organizm oraz zrównoważyć sól w diecie ani jej za mało ani za dużo bo może pogarszać puchnięcie no i oczywiście ograniczyć prace manualne rąk, żeby dłonie jak najwięcej odpoczywały:) Pić Pić Pić co najmniej 2 litry wody dziennie i nie przemaczać rączek:)
A tak w ogóle to się nie martw bo to minie po urodzeniu malucha
lekarz mi mówił że to normalne mi tak drętwiały palce środkowy serdeczny i mały przeszło mi dopiero jakiś miesiąc po porodzie więc jeszcze chwilę się pomęczysz. ale spoko wszystko ustało na dobre .
Ja w ciąży również miałam problem z opuchniętymi dłońmi a najbardziej ta dolegliwość była dla mnie uciążliwa rano , nie mogłam zgiąć palców i powodowało to u mnie lekki ból. Nie jest to miłe uczucie ale po ciąży bardzo szybko mija. Faktycznie w ciąży trzeba dużo pić szczególnie niegazowanej wody mineralnej i jeżeli możesz to nie spędzaj zbyt dużo czasu przed komputerem ponieważ nie jest to wskazane dla kobiet ciężarnych.
Piję dużo ale już się męcze z własnym ciałem. Przytylam tylko 11 kg a wyglądam jak piłka… Ręce spuchniete, nogi jak u Frodo z władcy pierścienia, twarz jakbym boks uprawiała … Masakra. A zimne kąpiele nie pomogą?
Możesz sobie robić kompresy ze ściereczki zamoczonej w zimnej wodzie, używać żeli chodzących, jeśli chcesz też chłodnego prysznica. Nogi jak najczęściej trzymaj w górze podkladaj sobie poduche pod nogi a jak u Ciebie z ciśnieniem??
Ciężko powiedzieć bo to kwestia indywidualna. Każda kobieta przechodzi to inaczej. Może zniknąć od razu po porodzie a może też trwać do kliku dni lub tygodniu po. Po urodzeniu nadmiar wody jest wchłaniany do naczyń krwionośnych potem następuje przefiltrowanie przez nerki no i na koniec wydalamy ja z moczem. Jak to będzie w Twoim przypadku nie wiem, wszystko zależy od organizmu i szybkości tego procesu. Nie martw się wszystkie te dolegliwości znikną maksymalnie do miesiąca po porodzie.
nienormatywna będziesz miło zaskoczona bo już na następny dzień po porodzie będzie ci się wydawało że cała zmniejszyłaś się o połowę tak szybko dolegliwości opuchlizny znikną. Ja tak miałam szybko że sama nie mogłam uwierzyć, i cieszyłam się że to opuchlizna i nie trzeba będzie zrzucać zbędnych kilogramów.
Pyplis nie koniecznie tak może być. To ze u Ciebie opuchlizna zeszła szybko to nie znaczy ze u Normatywnej też tak będzie. Każdy organizm przechodzi rekonwalescencję inaczej wiec trzeba być przygotowana na to ze nie odrazu po porodzie nasze dolegliwości mina.
Mi odrobinę pomagał letni prysznic lub masowanie dłoni zaczynając od czubków palców a kończąc na łokciu. Faktycznie po porodzie w ciągu kilku dni te dolegliwości ustępują ale w ciąży należy dużo pić , koniecznie badać ciśnienie i w miarę możliwości być aktywną.
Ja pamiętam jeden poranek w szpitalu kiedy obudziła mnie pielęgniarka która przyszła pobrać mi krew i kiedy założyła opaskę uciskową i poprosiła żeby zacisnąć dłoń to aż krzyknęłam z bólu ponieważ tak bardzo miałam spuchnięte dłonie a szczególnie palce że ich zgięcie powodowało ból.
Po porodzie powinno Ci to zejść. Musisz to jakos przetrwać, ale z pewnością dasz radę :)Też się z tym męczyłam i to praktycznie cały trzeci trymestr. A było to silne do tego stopnia, ze nie umiałam sztućców utrzymać. Bardzo mi pomagały zimne okłady. Początkowo okładałam ręce ręcznikami zamoczonymi w zimnej wodzie, później przypadkiem koleżanka podsunęła mi taki żelowy okład, który można albo do zamrażalki wrzucić, albo podgrzać w gorącej wodzie. Kapitalna sprawa, kupiłam sobie taki prostokątny, który sobie owijałam wokół dłoni i przynosiło mi to ulgę. Wiadomo, pełnej sprawności mi to nie przynosiło, bo musiałam zrezygnować z kilku zleceń (robię, a raczej robiłam kartki okolicznościowe). Ale koniec końców pomagało funkcjonować. Rodziłam latem i byłam cała bardzo, bardzo, bardzo opuchnięta. Po porodzie opuchlizna na szczęście bardzo szybko mi zeszła:) Swoją drogą fajna nazwa. Nie spotkałam się z nią wczesniej
Forum dla rodziców - sprawdź dlaczego warto się na nim udzielać
Forum dla rodziców to miejsce, w którym rodzice dzielą się swoim
doświadczeniem. Wejdź na polskie forum rodziców, poszukaj informacji
ważnych dla Ciebie i odpowiadaj na pytania zadawane przez innych. Forum
rodziców to kompendium wiedzy i miejsce, w którym można poplotkować.
Znajdziesz to radu związane z ciążą i porodem oraz wychowaniem,
pielęgnacją i dietą. Jesteś rodzicem malucha? Forum rodziców to miejsce
dla Ciebie. Na Forum dla rodziców w zakładce małe dziecko znajdziesz cenne
informację i wskazówki. To miejsce, w którym możesz publikować i dzielić
się wiedzą oraz zadawać pytania i korzystać z umieszczonych wcześniej
porad innych rodziców. Forum dla rodziców Canpol babies to bezpieczna
strefa, w której każde opublikowane pytanie dotyczące rodzicielstwa jest
na miejscu.
Forum dla mam - dlaczego warto dołączyć do społeczności mam Canpol babies
i wymieniać się poradami
Forum dla mam to miejsce, gdzie możesz porozmawiać z innymi mamami na
tematy związane z macierzyństwem. Rejestrując się na forum dla mam, możesz
uczestniczyć w rozmowach i dyskusjach, zadawać pytania bardziej
doświadczonym mamom i samej radzić bazując na własnej wiedzy. Fora dla mam
to miejsca, gdzie spotykają się również kobiety, które planują ciąże.
Forum dla przyszłych mam, skupia kobiety, które same nie mają
doświadczenia, ale chcą się dowiedzieć jak najwięcej na temat
rodzicielstwa. Dzięki obecności na forum dla przyszłych mam zdobywają
wiadomości z pierwszej ręki od kobiet, które same właśnie zaszły w ciąże
lub urodziły. Na Forum mam Canpol babies możesz wybrać interesująca Cię
kategorię, śledzić konwersację, włączyć się do rozmowy w każdym momencie i
zadawać pytania na ważne dla Ciebie tematy. Spodziewasz się dziecka,
odwiedź kategorię ciąża i poród, karmisz piersią, wyszukaj interesująca
Cię sekcje. Forum mam to miejsce dla rodziców maluchów i starszych dzieci,
którzy szukają rad na temat pielęgnacji, rozwoju i wychowania, chcą
podzielić się sprawdzonymi przepisami lub metodami na wprowadzenie nowości
do menu dziecka, pisząc w zakładce dieta lub po prostu porozmawiać
odwiedzając strefę ploteczki. Rodzicielstwo to temat, który Cię
interesuje? Fora dla mam skupiają osoby o podobnych zainteresowaniach.
Zajrzyj do nas, zdobywaj informację i wymieniaj się poglądami. Na Forum
dla mam możesz dzielić się wiedzą i wygrywać nagrody. Najbardziej aktywne
i pomocne mamy mają szansę na udział w comiesięcznych testach produktów
Canpol babies.