Helicobacter pylori - jak się zaraża?

Mam pytanie dotyczące możliwości zarażenia się bakteria Helicobacter Pylori ?? Mąż właśnie się leczy z powodu tej bakterii - miał badanie gastroskopii , podczas której została wykryta , zastawnawiam się czy mogłam się od niego zarazić drogą kropelkową??

Helicobacter pylori to bakteria, która jest bardzo powszechna. Do zakażenia dochodzi najczęściej w dzieciństwie i zazwyczaj przebiega bezobjawowo. Czasem jednak możemy zaobserwować nawracające objawy ze strony układy pokarmowego. Mimo, że są pozornie niegroźne, nie wolno ich lekceważyć i w razie nawrotów należy zgłosić się do lekarza. Nieleczone zakażenie grozi bowiem poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.

Do zakażenia dochodzi drogą pokarmową np. poprzez jedzenie ze wspólnych naczyń, picie z tej samej butelki, możliwość przenoszenia zakażenia w trakcie pocałunku jest kontrowersyjna. Rozważana jest także droga tzw. fekalno-oralna. Do zakażenia dochodzi najczęściej w dzieciństwie, wraz z wiekiem rośnie odsetek osób zakażonych H. pylori. Dodatkowo więcej zakażeń obserwuje się w krajach rozwijających się.

Takie informacje znalazłam w internecie .

Jeśli chcesz wiedzieć czy również jesteś nosicielem tej bakterii zrób sobie test na Helicobacter Antygen z kału, to
jednorazowy domowy test do wykrywania bakterii H. pylori w kale.

Opakowanie Helicobacter Antygen Test z kału zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania jednego badania na obecność antygenów Helicobacter pylori w kale:

  • 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa i 1 środek pochłaniający wilgoć
    1 pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym i z aplikatorem do pobierania próbek kału
    1 instrukcję używania wyrobu
    Należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu i chusteczkę higieniczną, pomocną przy odłamywaniu końcówki w pojemniku do próbek kału.

Helicobacter Antygen Test z kału to szybki test przeznaczony do wykrywania antygenów H. pylori w kale. Zasada działania tego testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty - H. pylori reagują z bakterią H. pylori obecną w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych prążków na płytce testowej w czasie 10 minut.

Sposób użyci:

Wyjmij płytkę testową z foliowej kopertki i umieść ją na poziomej powierzchni.
Badanie powinno być wykonane w ciągu godziny.
Trzymając pojemnik do pobierania próbek tak, jak poprzednio (niebieska nakrętka na górze, biała na dole) odkręć tym razem białą nakrętkę, która zabezpiecza końcówkę pojemnika przed przypadkowym odłamaniem.
Energicznie potrząśnij pojemnikiem, aby dokładnie wymieszać próbkę kału z płynem. Następnie chwytając przez chusteczkę higieniczną za końcówkę pojemnika, odłam ją .
Ściskając ścianki pojemnika wprowadź 3 pełne krople roztworu do okrągłego okienka na płytce testowej. W czasie nakraplania nie dotykaj końcówką do płytki testowej. Zacznij odmierzać czas.
Odczytaj wynik testu po czasie 10 minut. Wyniki silnie dodatnie mogą być odczytane wcześniej.
Nie należy brać pod uwagę wyniku otrzymanego po czasie dłuższym niż 20 minut.
Pozostałą w pojemniku na próbki resztę płynu należy wylać do toalety i spłukać wodą. Po odczytaniu wyniku, test i pusty pojemnik należy wyrzucić do domowych śmieci.

Czyli taki zwykły test apteczny ??