Czy moge podac 3mc dziecku kleik kukurydziany?

Mam pytanie, w imieniu siostry, jej synek wlasnie dzisiaj skonczyl 3miesiace i strasznie duzo je je co godzine z butelki ale mlekiem odciagnietym z piersi i je po 150ml czasem wiecej czy moglaby siostra zagęszczać kleikiem kukurydzianym? Wspomne ze czasem wypluwa ale placze dopuki sobie nie poje i siostra uzywa zageszczacza z nutrica ale to nic nie pomaga.

Aha szkodsa:-( a czy ktos mial taka sytuacje ze dzieciatko jadlo tak czesto i duzo?

Ewcia2 myślę, że najlepiej będzie zasięgnąć porady pediatry. W teorii rozszerzanie diety powinno zaczynać się dopiero po 4 miesiącu życia. Czasami jednak są wskazania do wcześniejszego wprowadzania pokarmów.

a jak z przybieraniem małego na wadze?

Wydaje mi się, że to jeszcze za wcześnie.
Ale tak jak mówiły dziewczyny najlepiej poradzić się pediatry.

Kusia z waga dobrze dzisiaj skonczyl 3mc a wazy 6kg a on zjada duzo co godz po ok ok 150ml a po ty kleiku moze pojadal by bardziej i jadlby mniej ale to faktycznie przekaze siostrze zeby poczekala jeszcze ten miesiac.

Ewcia jeśli maluszek przybiera prawidłowo to nich lepiej zaczeka :slight_smile: widocznie twój siostrzeniec jest takim głodomorkiem, ze ciągle dopomina się jedzenia :slight_smile:

Ewcia ja tez na miejscu Twojej siostry zasiegnelabym porady pediatry
Moim zdaniem na roszezanie diety jest jeszcze za wcześnie

Widocznie tyle potrzebuje, ale uwazam ze na roszerzanie diety jeszcze za wczesnie. Jesli siostra ma pokarm to super, niech karmi, jesli nie to ewentualnie co ktores karmenie dawałabym mm, jesli nie mialaby tyle pokarmu, a moze tez sprobowac pobudzic bardziej laktacje aby bylo wiecej mleczka.

Ja również uważam ze to za wcześnie na rozszerzanie diety. Może maluch przechodzi skok rozwojowy bo akurat jeden z nich przypada na 3 MC. Trwa on nie dluzej niż tydzień i sam przechodzi. Dziecko w tym czasie intensywnie rosnie i rozwija się i dlatego potrzebuje przez pewien czas większej liczby kalorii a przy tym mleka. Lepiej niech siostra pobudzi laktacje jeśli ma za mało mleka lub niech poda dziecku mm jeśli mleczka ma w ty,m czasie troszkę za mało a z kleiku raczej bym zrezygnowala. Przynajmniej na jeszcze miesiąc i podala ewentualnie za miesiąc kiedy dziecko skończy 4 mce.

Byc moze przekaze siostrze:-) dziekuje wam dziewczyny.

Ja bym też nie podawała jeszcze glutenu… Po prostu siostra musi być cierpliwa i dawać pierś tak często jak głodomorek potrzebuje. Jeśli natomiast nadal będzie ciężko to są kaszki bezglutenowe i taką chyba będzie można nieco zagęścić mleko.

Zosiu kleik ryżowy nie zawiera glutenu, ponieważ jest on zrobiony z ryżu.

Hehe a tu jest mowa o kleiku kukurydzianym, tez nie zawiera glutenu;) I dziewczyna nie karmi piersia, a butelka z mlekiem odciagnietym.

Ojj dobra nie doczytałam :slight_smile:
Ale jak mm i się nie najada to może warto spróbować zagęścić mleko. Raz dla sprawdzenia…

Tez uważam ze to troszke za wcześnie. Moze warto by bylo skonsultować to z pediatra. Ciężko mi wypowiedzieć sie w tym temacie, bo rzadko sie spotyka takiego glodomorka karmionego mm. Byc moze warto by bylo zastanowić sie nad tym czy moze brakuje mu jakiś witamin, albo spróbować zmienić mleko na inne.

Ewcia lepiej jak siostra pójdzie do lekarza. No bo w kleiku nie ma glutenu więc on nie jest przeszkodą, ale nie wiem czy coś innego co jest w nim zawarte nie zaszkodzi dziecku w takim wieku ( choć wydaje mi się, że nie ). Ale nasze wątpliwości może rozwiać tylko lekarz. Bo może rzeczywiście lepiej jest zagęścić pokarm, bo dziecko je bardzo często.
Według schematu żywienia dziecko 3 miesięczne powinno zjadać około 6-7 porcji mleka po 120-140 ml.

Znajomej synek karmiony był mm i jak miał trzy miesiące za poradą pediatry do mleka zaczęła dodawać kleik, bo mały nie najadał się i ciągle był płaczliwy. Ale nie wiem w jakich proporcjach i czy przy każdym karmieniu. Najlepiej jak doradzi się lekarza.

Tez mi sie wydaje ze orada pediatry bedzie tu najbardziej odpowiednia, nawet na mleku modyfikowanym pisza, ze wszelkie inne propocje wody i mleka niz na opakwaniu, nalezy konsultowac z pediatra.

Aniami bo to chodzi o to, że nie powinno się dosypywać więcej mm. Wtedy będą nieodpowiednie stężenia i woda z organizmu będzie pobierana do wnętrza przełyku i mogą pojawić się luźne stolce.
No i też jest takie niebezpieczeństwo, że może za bardzo przybierać na wadze.

Tak, wiem o tym, przy kleiku tez moze przybierac zbytnio na wadze wiec mysle ze to tez nalezy skonsultowac.