Czy inwestujecie w jakis sposob 800 plus?

Ojej, tak się trzeba znać w tym wszystkim ze naprawdę szok ile różnych kruczków itd wszędzie czyha :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth: właściwie to chyba prędzej bym u siebie lokatę otworzyła z myślą o dziecku niż typowe jego konto. A tu widać jak mówisz że naprawdę warto to przemyśleć :wink: pewnie mnóstwo osób zupełnie nie zdaje sobie nawet z tego sprawy.

Tak nie możesz wypłacić dopóki czas lokaty nie minie a jak przerwiesz to nic na tym nie masz

Nie koniecznie emeryci :rofl: my mamy z mężem pieniądze w różnych bankach i przelewamy między bankami właśnie na lokaty które są nieco lepiej oprocentowane niż rachunki oszczędnościowe w tym momencie przelewamy i są uznawane za nowe środki. I wcześniej je trzeba fizycznie się udawać do banku lub być emerytem :joy:

Co do oprocentowania na rachunku oszczędnościowym potwierdziłaś:wink: to co już wyżej pisałam że jest zależny od stopy i jak je obniżają to i oprocentowanie spada na koncie oszczędnościowym :face_with_raised_eyebrow:

Warto trzymać też pieniądze na funduszach bo szybciej te pieniądze można pomnożyć ale oczywiście im na danym fundusz można więcej można zarobić (fundusze agresywne oparte na akcjach) tym większe ryzyko straty. Można też trzymać na funduszach związanych z obligacjami (mniej ryzykowne) lub na papierach wartościowych ale te ostanie dają zarobek nieco większy niż na rachunku oszczędnościowym.

Co do konta dla dzieci to nie wiedziałam ale też się tym nie interesowałam. Jednak jak dziecko jest niepełnoletnie to pewnie można zrobić jakieś pełnomocnictwo dla rodziców czy w inny sposób to obejść.

@Mama.urwisa lokaty możesz założyć długie (Narok lub więcej) lub krótkie (3 miesiące lub 6 miesięcy) i trzeba wiedzieć że oprocentowanie np. 6% to jest oprocentowanie w skali roku więc taka lokata nie dale 6% :slightly_smiling_face:, zresztą tak samo jest z rachunkiem oszczędnościowym

No właśnie, wy przelewacie a emeryci chodzą z tą gotówką po bankach :see_no_evil: to miałam na myśli :smiley: za każdym razem jak jestem w banku czy bankomacie to słyszę jak emeryci wpłacają nowe środki zamiast przelać. Dziwię się że się nie boją chodzić z taką gotówką
Ja mam trochę oszczędności na koncie oszczędnościowym ale nie przelewam na lokaty bo w domu co chwilę jest coś do zrobienia więc korzystamy z tych środków. Mamy też trochę w akcjach, no ale wiadomo że tu jest spore ryzyko, ale też możliwy większy zysk

2 polubienia

@Sylwiaa to prawda, kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :wink::smiling_face_with_three_hearts:

1 polubienie

Oj tak sprawdza się to powiedzenie

Czasem warto zaryzykować :slightly_smiling_face::cherry_blossom:

Ryzyko czasem się opłaca

Pod warunkiem że Cię na nie stać :face_with_peeking_eye:

To też racja :speak_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:

1 polubienie

Ja mam właśnie kilka kont oszczędnosciowych i każdy ma tam jakiś cel, jeden na czarną godzinę, inne na wakacje, inne jeszcze na auto. Oprocentowanie nie jest jakieś duże, w zasadzie to jakieś groszowe sprawy.A co do 800 plus to właśnie jest odkładane, z tego czasami coś finasujemy dziewczynom, a reszta na bok. że jak osiągną pełnoletniość to będą miału uzbierane pieniądze. Co do lokat, to zastanawiam się nad tym trochę coś jak Velo. na rozbijbank widziałam, że Velobank ma całkiem fajne te warunki.

Ooo to ty masz mocno to zorganizowane :upside_down_face:

1 polubienie

Jakoś się staramy ogarniać temat :wink:

U nas wszystko na bieżąco wydajemy :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth::see_no_evil:

To też jest jakiś sposób :joy: chociaż nie musisz się zastanawiać co z tym zrobić

Tych wydatków jest sporo , to jest na co wydawać :smiley:

Ja chciałam odkładać a ostatecznie wydajemy na bieżąco. Ale chce się zmobilizować zacząć oszczędzać i odkladac dla synka :grin: jedną sztabkę mu kupiliśmy z pieniążków co dostał od dziadków i na kolejna zbieramy

1 polubienie

My odkladamy 800 plus pozniej jak sie nazbiera to cos kupujemy albo idzie na cos niespodziewanego ;(

Zawsze to fajne zabezpieczenie na niespodziewane wydatki :grin:

My też mieścimy plany by odkładać ale ciągle jest coś do kupienia dla młodego i tak nam schodzi