Ćwiczenia Kegla

Ja najczęściej przypominam sobie o nich, gdy widzę ten wątek. Właśnie zaczęłam ćwiczenia :slight_smile:

haha ja tez juz zaczynam

Dla mnie motywacją jest bardziej świadomość że ćwiczenia pomogą mi podczas porodu że może będzie lepiej dla dziecka wyjść na świat :slight_smile:

Motywacja jest Aga, ale z pamięcią nieco trudniej. Dobrze, że został założony ten wątek, bo co rusz jak na niego zaglądam, to automatycznie zaczynam ćwiczyć :slight_smile:

Nie no ale wiecie co ja na prawdę nie pamiętam o tym i dopiero tutaj sobie przypominam :slight_smile: Skleroza nie boli :slight_smile:

Od czego najlepiej zacząć, jeśli pojawia się problem nietrzymania moczu? Szukam sprawdzonych metod, które faktycznie pomagają.

Wizyta u urofizjoterapeuty. On zajmuje się właśnie tym i dobiera ćwiczenia. Naprawdę warto.

Polecam wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego – to najlepszy kierunek na start. Do tego warto pilnować prawidłowego wstawania i kładzenia się (tylko przez bok), a przy kaszlu czy kichaniu pomaga skręt tułowia albo krzyżowanie nóg. Więcej o skutecznych sposobach radzenia sobie z tym problemem znajdziesz tutaj: Skuteczne sposoby leczenia nietrzymania moczu – jak poprawić komfort życia? – Bolesławiec – informacje, wiadomości

Ja rowniez polecam fizjoterapeuta, pokaze odpowiednie cwiczenia, poradzi co robic i kiedy :slight_smile: polecam

U mnie z czasem się to uregulowało ale ja też ćwiczyłam tyle że nie typowo mięśnie Kegla.

Oczywiście, że ćwiczę. Zarówno przed zajściem jak i teraz podczas ciąży.