Hey Dziewczyny
mój syn ma skończone 7 mc i zastanawiam się nad zakupem czegoś co zastąpi mu butelkę ze smokiem bo do tej pory poiłam go wodą w taki sposób. Co polecacie i czego uzywajá Wasze maluchy? Macie sprawdzone firmy i produkty?Słyszałam że lepiej zainwestować z bidon z rurką bo np.kubek niekapek moze powodować problemy z rozwojem mowy lub wadę zgryzu.Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Tak naprawdę dużo zależy od dziecka. Czasami dziecko ma problem z piciem z bidonu z rurki (nie potrafi ‘pociągnąć’) i wówczas łatwiej pije mu się z niekapka. Fajne są też kubki Lovi 360, zwykle od ok 12 miesiąca, choć też nie każdy maluszek potrafi załapać, a przynajmniej nie od razu. Potrzeba czasu i cierpliwości, jeśli nie dziś to może jutro lub za kilka dni, warto co jakiś czas próbować.
W zakładce “Opinie testerów” są opinie o różnych produktach Lovi, polecam, poszukaj tam wątków o kubkach niekapkach i kubkach 360.
My w tym wieku mieliśmy niekapek potem koło 10miesiaca lovi 360i był super. Syn długo z niego pił. Ze skonka dopiero później napewno pi półtora roku i długo nie mógł załapać
Dzięki poszukam i poczytam.Tez tak myślę że zależy od dziecka.Corka znajomych po dwóch dniach zakumała o co chodzi z bidonem x rurką a ma 6 mc. Szwagier mojego męża nauczył siostrzeńca pić rurka maczając jej koniec w cukrze.
U nas bidon z rurka jest od niedawna bo młody nie mógł załapać o co chodzi. Od roku mamu kubek lovi 360 a wcześniej mieliśmy z canpol z elastycznym dziubkiem
odświeżam wątek
szukam bidonu (na razie myślę nad bidonem z Philips Avent)
Ooo też jestem na etapie szukania bidonu, nawet zastanawiałam się nad tym z aventa. Od niecałych dwóch tygodni rozszerzamy dietę, na razie uczę synka pić z otwartego kubka ale kupiłam mu jeszcze b.boxa i od jutra będziemy próbować to dam Ci znać
dobrze to czekam
Załapał picie od razu, tylko mu podałam i zaciągnął. Wypił mi ponad 30 ml po obiadku ![]()
ooo ale super ![]()
